Okulda bir günümüz

8:00’da açılan okulumuzda, öğrencilerimizin kahvaltıya yetişmelerini bekleriz. Okullarımızın alt katında bulunan yemek salonumuzda 09:00’da başlayan kahvaltımız ortalama olarak 9:30’a kadar devam eder. Kahvaltının ardından çocuklarımızın güne zinde başlayıp, etkin ve keyifli bir gün geçirmeleri için tüm okul spor salonumuzda 10:00’a kadar sabah sporu yaparız.

Ardından her yaş grubu kendi sınıflarına dağılır ve günlük akışımız başlar.

Her günün rutini haline gelen duygu köşelerinde önceki günün hissettirdiklerini konuşuruz. Bu köşe kullanımlarını okul psikoloğumuzun yönlendirmesi eşliğinde uygularız. Çocuklarımızla günlük duygular paylaşılırken; çember tekniği ile sebep sonuç ilişkisinin ve empatinin üst düzeyde tutulduğu bir yönlendirme yaparız. Bu çalışma bizim günlük akışımızdaki en önemli bölümdür; çünkü çözüm bekleyen bir durum var ise bunun için çalışılmış ve günün başında zihnimizi sorunlardan temizlemiş oluruz.

Beden ve zihin olarak hazır olan gruplarımıza; dönüşümlü olarak 4 gün ikişer saat şeklinde İngilizce ve haftanın birer gününde ise ritim-orff, yaratıcı drama, modern dans, satranç ve İspanyolca derslerini branş öğretmenleri eşliğinde veririz. Branş derslerini de tamamlayan gruplarımızla grup oyunları oynar ve öğle yemeği yolculuğuna başlarız. Bu yolculukta genellikle günün tekrarını oluşturan sayılar, aylar, günler gibi kavramları pekiştirmek için kullanırız.

Ortalama olarak 12:30 -13:00 gibi son bulan öğle yemeğimizin ardındansa bahçe aktivitesi yaparız. Miniklerimizin 15:30’a kadar dinlendikleri süreçte, 4-5-6 yaş gruplarımızla birlikte; özenle hazırladığımız aylık bültendeki kazanımlarımızı, keyifli bir günlük plan eşliğinde uygularız. Her anı dolu dolu yaşayan çocuklarımız bu hızlı akışta oyun oynarken öğrenir ve öğrendiklerini hayata geçirdiği bir sistemin içinde olduğunu farketmez bile 😉

Saat 16:00 gibi özellikle bahar ve yaz aylarında etkin olarak kullandığımız bahçemizde, hava şartları uygunsa ikindi kahvaltımızı keyifle yaparız. Sonrasındaysa alt ve üst bahçemizde ya da sınıflarımızda etkinliklerimizin devamlılığını sağlarız. 17:00’da bu hareketli ve rutin gibi gözükse de her gün değişkenlik gösteren çalışmalarımızı sonlandırırız. Artık ailelerimize keyifle günümüzü anlatma zamanımız gelmiştir. Ertesi gün görüşmek dileğiyle son bulan günümüzde, geriye kalansa mutlu çocuklar ve mutlu bir ekiptir.